Bielsko-Biała, ul. Partyzantów 68

tel. 666 282 676, biuro@kominki24.org

Koszyk jest pusty
kominki menu
Biokominki » Dlaczego biokominki ?
 
Biokominek to urządzenie przeznaczone do dogrzewania pomieszczeń i stanowi uzupełnienie standardowegosystemu grzewczego. Od tradycyjnego kominka odróżnia go sposób zasilania płomienia. Drewno zastąpiono tu ekologicznym biopaliwem.

Ponieważ podczas spalania nie wydziela się dym ani nieprzyjemny zapach, nie potrzebna jest instalacja kominowa. Przy ich użytkowaniu i montażu nie jest wymagany specjalistyczny serwis, ani zezwolenie kominiarskie. Jest to jedna z największych zalet biokominka. Można je instalować w pomieszczeniach nienadających się do instalacji kominków tradycyjnych. Brak odpowiednich przewodów kominowych oraz mały metraż nie stanowią przeszkody w ich użytkowaniu.

Oprócz funkcji grzewczej, biokominki stanowią idealne rozwiązanie na aranżację wnętrz. Prosty sposób instalacji oraz bogata oferta kształtów i wzorów umożliwia realizację najbardziej wymyślnych pomysłów dekoracyjnych i sprawdzi się nawet w małym mieszkaniu w bloku. 

 

                      

Skład biopaliwa jest odpowiednio dobrany, przez co produktem jego spalania jest para wodna oraz dwutlenek węgla. Para wodna powoduje zwiększenie wilgotności w pomieszczeniach, co jest zjawiskiem korzystnym, a zawartość dwutlenku węgla nie jest niebezpieczna. Skład produktów spalania jest podobny do składu w wydychanym ludzkim powietrzu. Nie powstaje dym jaki towarzyszy spalaniu tradycyjnym paliwom. W zależności od rodzaju palnika i stopnia jego otwarcia 1 litr biopłynu pali się od 2 - 5 godzin. W tradycyjnych kominkach do 60% energii cieplnej jest wyprowadzana na zewnątrz pomieszczenia przez komin, w biokominku całe ciepło pozostaje w pomieszczeniu.  

Przykładowa kaloryczność podczas spalania: 

Biopaliwo ok. 30 MJ/kg 

Drewno 12 MJ/kg 

Benzyna 45 MJ/kg 

Węgiel kamienny 24 MJ/kg 

 

Prosty montaż biokominka  

 

 

 i już działający biokominek