Bielsko-Biała, ul. Partyzantów 68

tel. 666 282 676, biuro@kominki24.org

Koszyk jest pusty
kominki menu
Piece na pellet » Co to jest pellet?

Co to jest pellet?

piece na pellet, petel Bielsko-Biała Śląsk, piece na pelety,

Pellet jest to ekologiczne, nowoczesne paliwo, które wyglądem przypomina karmę np. dla chomika - małe granulki w kształcie walca o długości 10-30 mm i średnicy 6-10 mm.

Do produkcji peletu (pelletu) wykorzystywane są odpady drzewne, tj. trociny, wióry, zrzyny, słoma zbóż, słoma rzepaku, rośliny energetyczne. W wyniku działania pras o bardzo dużym ciśnieniu zgniatania, półprodukty te są sprasowywane i tworzą granulat.

Dzięki temu energia z pierwotnego produktu zostaje silnie zagęszczona, a my otrzymujemy doskonałe paliwo o bardzo dobrych własnościach energetycznych, które cechuje się dodatkowo niską zawartością wilgoci 8-12 % oraz jest bardzo przyjazne dla środowiska.

 

ekopaliwo, piece na pellet,kominki na pelett bielsko cieszyn tychy,Emisja CO2 podczas spalania jest emisją tła (zerowa emisja CO2), co znaczy, że ilość dwutlenku węgla wyemitowana do atmosfery będzie równoważna z ilością dwutlenku węgla pochłonianego w czasie wzrostu przez roślinę! Ponadto popiół uzyskany ze spalania granulatu drzewnego może być wykorzystywany jako nawóz.


Wyższość granulatu z odpadów drzewnych nad olejem, węglem czy gazem jest oczywista. Pelet (pellet) dominuje zarówno pod względami ekonomicznymi, jak i środowiskowymu - nieporównywalnie mniejsze emisje gazów i pyłów. Obecnie pelet jest wykorzystywany do ogrzewaniach najczęściej w krajach wysoko rozwiniętych takich jak: Szwajcaria, Dania, Austria, Włochy, Niemcy, ale sukcesywnie zdobywa coraz więcej zwolenników, także u nas, w Polsce.