Zachęcamy do zapoznania się z technologią montażu ciepłych obudów kominkowych
W ciepłych kominkach zamiast zwykłego odzysku ciepła tylko za pośrednictwem szyby i kratek czerpiemy je z całej powierzchni kominka grzewczego, z wykorzystaniem akumulacyjnych elementów szamotowych jako obudowy.
Połączenie wysokotemperaturowego wkładu kominkowego z ceramicznymi modułami akumulacyjnymi (firmy OTNER, RATH BRULA), pozwala na kumulację ciepła, a następnie dzięki promienieniowaniu przez 12 godzin możemy cieszyć się uwalnianym ciepłem.
W tradycyjnej obudowie kominkowej 20 % ciepła ucieka do komina, 40 % wydostaje się przez korpus, a 40 % wydostaje się na pomieszczenie przez szybę. W przypadku ciepłych kominków stosuję się specjalne paleniska (z małym przeszklenie) spalające wsad drewna w bardzo krótkim czasie, 80% energii palącego się drewna jest zakumulowana w szamotowych kształtkach, 10% ucieka do komina a pozostałe 10% wydostaję się przez szybę.
Ciepła obudowa kominka może być wykonana w dowolnym kształcie i stylu . W działaniu przypomina piec kaflowy, ale może być wykonana w dowolnej aranżacji. Do budowy ciepłego kominka używa się płyt ceramiczno-szamotowych odlewanych i wypalanych w temp. 1200 st C, które charakteryzują się bardzo dobrą kumulują ciepła. Przy montażu ciepłych kominków stosujemy tylko najlepsze i sprawdzone materiały czołowych producentów. Są to firmy ORTNER, RATH, BRULA, TEDOKA.
![]() ciepły kominek etap 1 |
![]() ciepły kominek etap 2 |
![]() ciepły kominek etap 3 |
![]() ciepły kominek etap 4 |
![]() ciepły kominek etap 5 |
![]() ciepły kominek etap 6 |