Bielsko-Biała, ul. Partyzantów 68

tel. 666 282 676, biuro@kominki24.org

Koszyk jest pusty
kominki menu
Ciepłe obudowy kominkowe

 

Zachęcamy do zapoznania się z technologią montażu ciepłych obudów kominkowychciepłe obudowy kominkowe, ciepłe kominki, kominki szamotowe, kominki kaflowe bielko cieszyn tychy,

W ciepłych kominkach zamiast zwykłego odzysku ciepła tylko za pośrednictwem szyby i kratek czerpiemy je z całej powierzchni kominka grzewczego, z wykorzystaniem akumulacyjnych elementów szamotowych jako obudowy.

Połączenie wysokotemperaturowego wkładu kominkowego z ceramicznymi modułami akumulacyjnymi (firmy OTNER, RATH BRULA), pozwala na kumulację ciepła, a następnie dzięki promienieniowaniu przez 12 godzin możemy cieszyć się uwalnianym ciepłem.

ciepłe kominki, kominki szamotowe, obudowy kominkowe szamotowe bielsko pszczyna oświęcim

 

W tradycyjnej obudowie kominkowej 20 % ciepła ucieka do komina, 40 % wydostaje się przez korpus, a 40 % wydostaje się na pomieszczenie przez szybę. W przypadku ciepłych kominków stosuję się specjalne paleniska (z małym przeszklenie) spalające wsad drewna w bardzo krótkim czasie, 80% energii palącego się drewna jest zakumulowana w szamotowych kształtkach, 10% ucieka do komina a pozostałe 10% wydostaję się przez szybę.

Ciepła obudowa kominka  może być wykonana w dowolnym kształcie i stylu . W działaniu przypomina piec kaflowy, ale może być wykonana w dowolnej aranżacji. Do budowy ciepłego kominka używa się płyt ceramiczno-szamotowych odlewanych i wypalanych w temp. 1200 st C, które charakteryzują się bardzo dobrą kumulują ciepła. Przy montażu ciepłych kominków stosujemy tylko najlepsze i sprawdzone materiały czołowych producentów. Są to firmy  ORTNER, RATH, BRULA, TEDOKA.