Bielsko-Biała, ul. Partyzantów 68

tel. 666 282 676, biuro@kominki24.org

Koszyk jest pusty
kominki menu
FAQ

~  Jak dbać o kominek?

   Wkład kominkowy wymaga systematycznego oczyszczania polegającego na dokładnym wysprzątaniu całego paleniska, nie omijając trudno dostępnych zakamarków. Należy wyjąć ruszta i szufladę popielnika, wszystko dokładnie wyczyścić. W szczególności komorę popielnika, w tych modelach, w których jest to główna droga pobierania przez kominek powietrza.

Systematycznego czyszczenia wymaga także szyba kominka oraz wnętrze drzwiczek, obecnie na rynku dostępnych jest wiele środków w formie pianek i żeli, pomagających w łatwym wykonywaniu tych czynności. Duże powierzchnie oszklone często mocowane są tylko w kilku punktach , a poluzowanie ich może doprowadzić do problemów, tak więc także je przeglądamy. Okresowo przeglądajmy też mocowanie drzwiczek, regulację docisku klamki oraz czyśćmy wloty powietrza oraz miejsca nadmuchu na szybę.

Przynajmniej raz w roku (zalecenia kominiarskie mówią o dwóch razach w roku) najczęściej w sezonie letnim, dokonujmy sprawdzenia i czyszczenia przewodu kominowego, wnętrza czopucha oraz płomiennic w górnej części komory spalania. Istotnym elementem jest także sprawdzenie raz w roku całej instalacji centralnego ogrzewania wraz z podłączeniami kominka. Powinien przeprowadzić to „zaprzyjaźniony” instalator najlepiej ten, który ją wykonywał i dobrze zna wszystkie zalecenia producentów co do konserwacji i przeglądu wszystkich urządzeń.

 

powrót do FAQ >>